Z czego wykonać solidny daszek na werandzie?

25.07.2023

Z czego wykonać solidny daszek na werandzie?

Z czego wykonać solidny daszek na werandzie?

Zadaszenie na werandzie umożliwia wypoczywanie na świeżym powietrzu w czasie letniego deszczu lub gdy słońce góruje nad horyzontem. Dach zapewnia komfortowe warunki do rodzinnych i przyjacielskich spotkań, a także zabezpiecza meble na werandzie przed uszkodzeniami z powodu kontaktu z wodą opadową. Zadaszenie sprawia też, że weranda staje się przytulniejsza i bardziej elegancka. Z czego wykonać dach werandy? Jaki materiał sprawdza się do tego celu? Sprawdź, dlaczego warto postawić na płyty poliwęglanowe.

 

Nowoczesny dach składany czy stałe zadaszenie?

Dach składany w formie żagla to modne rozwiązanie, jednak nie wszędzie się sprawdza. Materiał dobrze chroni przed upałem i silnym słońcem, lecz nie służy do ochrony przed wiatrem i deszczem. Podobnie jest w przypadku rozsuwanych markiz, które zabezpieczają użytkowników jedynie przed przelotną mżawką. Podczas budowy werandy warto postawić zatem na stałe zadaszenie, które oprze się wszelkim warunkom atmosferycznym. Do jego wykonania można wykorzystać płyty plastikowe.

Stałe zadaszenie sprawdzi się od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. W połączeniu z bocznymi ściankami skutecznie chroni przed wiatrem i deszczem. Ponadto ogranicza odczuwanie chłodu, dlatego umożliwia korzystanie z przestrzeni wypoczynkowej przed domem, gdy temperatury są niezbyt wysokie. Dach z płyt poliwęglanowych można przyciąć na dowolną szerokość i długość, dlatego można zastosować go w miejscach, w których inne materiały są mało praktyczne.

 

Daszek z poliwęglanu

Poliwęglan lity to tworzywo o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Jest odporniejsze na pękanie niż szkło, dlatego świetnie sprawdza się do wykonywania zadaszeń na werandach, gankach lub w oranżeriach. Poliwęglan nie psuje się podczas opadów oraz pod wpływem promieniowania UV. Zachowuje swój początkowy kolor i nie kruszeje. Daszek z takiego materiału skutecznie chroni przed opadami i upalnym słońcem przez lata.

Zadaszenie werandy z płyty plastikowej nie wymaga tworzenia ciężkiej i drogiej konstrukcji. Płyty poliwęglanowe są lżejsze niż drewno lub dachówka, dlatego można układać je na lekkiej podstawie. Nie ma to negatywnego wpływu na trwałość zadaszenia. Poliwęglan lity jest pozbawiony szczelin, przez które może wnikać woda opadowa. Dzięki temu ryzyko uszkodzeń płyt plastikowych w okresie zimowym z powodu mrozów spada.

Płyty plastikowe na stylowe zadaszenie werandy

Płyty z poliwęglanu litego umożliwiają wykonanie modnego i trwałego zadaszenia werandy. Dużą płytę można dociąć na dowolny kształt i rozmiar, co ogranicza liczbę małych docinek i przyspiesza budowę konstrukcji. Poliwęglan można zamówić w wersji przeźroczystej, która imituje szkło i tworzy eleganckie zadaszenie do oranżerii wypełnionej kwiatami. Równie dobrze można zastąpić go poliwęglanem przyciemnianym, który skutecznie ogranicza dopływ promieni słonecznych. Dzięki temu chroni werandę przed przegrzewaniem w okresie letnim.

Plastikowe zadaszenie z litego poliwęglanu można wykonać z płyt przyciętych na wymiar, a następnie frezowanych. Gotowe do montażu płyty mają idealnie równą, gładką krawędź, dlatego po zamontowaniu wyglądają elegancko i nie wymagają dalszych, czasochłonnych obróbek. Zadaszenie werandy prezentuje się stylowo, nawet gdy wykonał je amator, który po raz pierwszy miał styczność z płytami poliwęglanowymi. Do ich montażu wystarczą podstawowe narzędzia i umiejętności techniczne.

Kategorie

Tagi

aktualności klucze

Podobne artykuły

03.04.2023

Powody, dla których warto mieć toaletkę w sypialni

Powody, dla których warto mieć toaletkę w sypialni Pobierz zdjęcie główneKopiuj tekst Toaletka to mebel, który może znacznie ułatwić nasze codzienne rytuały pielęgnacyjne, a także dodać elegancji do naszej sypialni. W dzisiejszych czasach w...

Czytaj więcej

21.03.2019

Hipoteka Nieruchomości

HIPOTEKA NA NIERUCHOMOŚCI   Może zdarzyć się tak, że nieruchomość, która bardzo nam się spodobała, zawiera obciążenie wydziale czwartym księgi wieczystej polegające na wpisaniu hipoteki. Taki wpis powinien stanowić dla potencjalnego nabywc...

Czytaj więcej

21.03.2019

Dokumenty potrzebne do sprzedaży nieruchomości

Dokumenty potrzebne do sprzedaży nieruchomości   Niezależnie od dysponowanego prawa rzeczowego (własność, użytkowanie wieczyste, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), do zawarcia umowy zbycia (sprzedaż, darowizna, zamiana, inne) zaws...

Czytaj więcej