Lodówki side-by-side – najlepsze modele dla dużych kuchni

25.03.2024

Lodówki side-by-side – najlepsze modele dla dużych kuchni

Urządzasz przestronną kuchnię? Zwróć uwagę na wybór lodówki! W takim pomieszczeniu może sprawdzić się świetnie model typu side by side. Takie urządzenie oznacza dużą wygodę w przechowywaniu artykułów spożywczych - zwłaszcza, jeśli chętnie robisz większe zakupy!
 

Lodówka side-by-side - dla kogo?

Czy lodówka side-by-side to dobry pomysł? Taki sprzęt dobrze dobrać do rzeczywistych potrzeb. Jeśli masz dużą kuchnię, zakup większego modelu wydaje się kuszącą perspektywą. Określ jednak najpierw swoje zwyczaje zakupowe i sposób przygotowania posiłków. Lubisz robić zakupy kilka razy w tygodniu i często jadasz na mieście? Bardziej oszczędnym urządzeniem okaże się klasyczna chłodziarko-zamrażarka. Pamiętaj, że większa lodówka to nie tylko większy wydatek, ale również większe zużycie energii, co szybko odbije się na rachunkach.

Dla kogo lodówka side-by-side będzie najlepszym wyborem? Przede wszystkim dla licznych rodzin lub współlokatorów dzielących mieszkanie. To również uzasadniony zakup dla robiących większe zakupy raz lub dwa razy w miesiącu - przyda się miejsce na przechowywanie tych zapasów. Po taki model sięgną również działkowicze, którzy przygotowują domowe przetwory i mrożonki.

Jak wybrać lodówkę? Najważniejsze kwestie

Wiesz już, czy lodówka side-by-side to model dla ciebie? Pora przyjrzeć się parametrom, które pomogą ci zdecydować się na najlepszy sprzęt! Porównując parametry techniczne, zwróć uwagę na:

 • pojemność urządzenia;
 • wymiary sprzętu;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem określonego rodzaju żywności;
 • zastosowane technologie, w tym No Frost;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwe sterowanie;
 • atrakcyjny design.

Kupując lodówkę side-by-side do dużej kuchni, możesz zdecydować się na model do zabudowy lub wolnostojący. Każde z rozwiązań ma swoje atuty. Modele wolnostojące dadzą ci wiele możliwości zaplanowania wnętrza - w niczym też nie przypominają dużych, mało estetycznych klocków. To dzisiaj świetnie zaprojektowane bryły, które doskonale komponują się z nowoczesną przestrzenią kuchni. Wolisz sprzęt w zabudowie? Bez trudu znajdziesz i takie propozycje w ofercie czołowych producentów!

Polecane lodówki side-by-side do twojej kuchni

Jakie lodówki side-by-side cieszą się największą popularnością? Zobacz dobrze oceniane propozycje różnych marek!

 • SAMSUNG RS68CG885ES9EF - model za ok. 6400 zł o klasie energetycznej E. Chłodziarka ma 409 l, zamrażarka - 225 l. Dwa niezależne obiegi powietrza utrzymują odpowiedni poziom wilgotności w obu częściach sprzętu. Możesz skorzystać z pięciu trybów chłodzenia, dostosowując sposób działania lodówki do twoich potrzeb. Nie zabrakło tutaj oczywiście technologii No Frost, wartym uwagi dodatkiem jest również dozownik z filtrem wody. Możesz skorzystać z funkcji szybkiego chłodzenia i mrożenia: Power Cool i Power Freeze.
 • LG GSJV71PZTE - to propozycja za ok. 5500 zł o klasie energetycznej E. Pojemność chłodziarki to 416 l, zamrażarki - 219 l. Zwróć uwagę na technologię LINEARCooling, która zmniejsza wahania temperatury i sprawia, że przechowywane wewnętrz lodówki produkty dłużej zachowują świeżość. Nie zabrakło tutaj również technologii No Frost. Spodoba ci się wygodne sterowanie sprzętem z aplikacji mobilnej LG ThinQ. To sprzęt, który jest prawdziwą ozdobą wnętrza - duża w tym zasługa drzwi UltraSleek.
 • HAIER HCR7918ENMP - sprzęt za niespełna 9000 zł o klasie energetycznej E. Pojemność chłodziarki to w tym przypadku 363 l, zamrażarki zaś - 266 l. Docenisz strefę MyZone, którą możesz dostosować do swoich potrzeb i przechowywania ulubionych produktów. Z kolei tylne oświetlenie Day Light sprawi, że dokładnie zobaczysz wszystko, co masz na półkach lodówki! Specjalny system nawiewu powietrza Air Surround Cooling to gwarancja ograniczenia wahań temperatury i dłuższego utrzymania smaku i konsystencji potraw!

Chcesz sprawdzić inne modele? Zobacz wszystkie lodówki side-by-side w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który sprzęt trafi do twojej kuchni!

Kategorie

Tagi

aktualności klucze

Podobne artykuły

25.07.2023

Hydroizolacja dachu płaskiego z zastosowaniem pianki PUR zamkniętokomórkowej – Ochrona Twojego dachu na lata

Dach płaski — urok i wyzwanie Dach płaski zyskuje na popularności ze względu na swoją nowoczesną estetykę, możliwość wykorzystania przestrzeni na dachu oraz potencjał energetyczny, jakim może się pochwalić. Jednakże, w porównaniu z tradycyjnymi da...

Czytaj więcej

03.04.2023

Powody, dla których warto mieć toaletkę w sypialni

Powody, dla których warto mieć toaletkę w sypialni Pobierz zdjęcie główneKopiuj tekst Toaletka to mebel, który może znacznie ułatwić nasze codzienne rytuały pielęgnacyjne, a także dodać elegancji do naszej sypialni. W dzisiejszych czasach w...

Czytaj więcej

14.10.2022

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Hipoteka to zobowiązanie, które w znacznym stopniu wpływa na domowe finanse. Dodatkowo jest to często kredyt na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Przed podjęciem decyzji rozważamy wiele ofert i staramy się wybrać jak najlepszą w stosunku do naszych możliwości finansowych.

Czytaj więcej