Na co zwrócić uwagę przed prezentacją mieszkania

Na co zwrócić uwagę przed prezentacją mieszkania

Przed prezentacją mieszkania potencjalnym kupcom, czy też najemcom należy zwrócić uwagę na to jak wygląda lokal. Należy pamiętać także o, dogodnej dla wizualnych aspektów, porze dnia, w której będziemy prezentować mieszkanie. Dobrze przygotowane mieszkanie ma szansę zapaść w pamięci potencjalnym klientom, oraz sprawić, że w szybkim tempie odbędzie się sprzedaż. Poznaj kilka najważniejszych zasady przygotowania mieszkania przed prezentacją.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

 

Na początku warto zrobić gruntowne porządki. Zajrzeć za kanapę, framugi, wszelkie kąty w mieszkaniu. Pamiętajmy, że odwiedzający nasze mieszkanie klienci mogą zajrzeć wszędzie, a raczej nie chcemy, aby na starcie zrazili się do mieszkania. Ważną kwestią jest także zadbanie o naprawienie wszelkich usterek, oraz mankamentów w pomieszczeniach. Odchodząca ze ściany tapeta, krzywo powieszone lustro, czy pleśń na suficie nie wzbudzą zainteresowania klientów. Mieszkanie najlepiej prezentować w świetle dziennym, wtedy prezentuje się ono korzystniej, niż przy sztucznym oświetleniu. Jeśli nie mamy takiej możliwości postawmy na dobre oświetlenie lokalu, pamiętaj o zapaleniu świateł tak, aby pomieszczenia wydawały się przytulne i jednocześnie podkreślało atuty mieszkania.

 

Kuchnia i łazienka 

 

Chętni na zakup mieszkania najczęściej zwracają uwagę na wygląd kuchni oraz łazienki. Warto więc zadbać o wyjątkowy porządek, w tych właśnie miejscach. Upewnij się, że w zlewie kuchennym nie zalegają talerze z obiadu, a na podłodze w łazience, klient nie znajdzie mnóstwa włosów. Postaraj się wszystkie zbędne rzeczy pochować do szafek i szuflad, a te reprezentacyjne wystaw na zewnątrz. Do zbudowania przyjemnego klimatu dodaj kilka świec zapachowych. Klient z pewnością zwróci uwagę na łazienkę przypominającą SPA i będzie bardziej skłonny do wyboru właśnie tego mieszkania.

 

Nie utrudniaj zwiedzania  

 

Aby móc swobodnie poruszać się po Twoim mieszkaniu, należy usunąć wszelkie elementy, które powodują, że oglądanie mieszkania będzie torem przeszkód. Jeśli Twój rower stoi na środku przedpokoju, przenieś go na jakiś czas do piwnicy lub na balkon. Ważne jest aby klient czuł się komfortowo podczas oglądania mieszkania. Spróbuj przestawić meble w taki sposób, aby pomieszczenie zyskało na wielkości, plus ułatwiało swobodne oglądanie mieszkania.   

 

Stylowe dodatki

 

Pokoje wydają się nudne? Spróbuj wymienić dodatki na nowe, szare poduszki zamień na żywszy kolor. Dodaj stylowy dywan i donicę z zielonym kwiatem, to doda szyku i jednocześnie przytulności w pomieszczeniu. Pamiętaj także o schowaniu rodzinnych zdjęć i pamiątek, jest to nasza intymna strefa, której klient nie musi, lub też nie chce oglądać.

 

Podsumowując, aby przygotować mieszkanie do prezentacji dla osób zainteresowanych kupnem lub wynajmem lokalu, należy poświęcić temu kilka dni. Warto zadbać o to by lokal był schludny i komfortowy do zwiedzania. Zadbaj o dodatki, dzięki nim wnętrza nabiorą charakteru. Nie zapominaj także o dokumentach, pokaż zainteresowanym ostatnie rachunki, przedstaw jak najwięcej szczegółów odnośnie mieszkania, jego wady i zalety. Co najważniejsze, podczas prezentacji czuj się swobodnie. Kupujący musi czuć się komfortowo, w końcu spędzi w Twoim mieszkaniu kolejne lata swojego życia. 


Zapoznaj się z ofertą na zakup mieszkania w Szczecinie.