Ceny mieszkań w Szczecinie - na których osiedlach są najbardziej zmienne?

Ceny mieszkań w Szczecinie - na których osiedlach są najbardziej zmienne?

Ceny mieszkań w Szczecinie rosną wolniej i są niższe w porównaniu do cen z całego województwa Zachodniopomorskiego. Jeżeli chodzi o dzielnice, najbardziej zmienne jest Prawobrzeże. Jeszcze pod koniec 2018 roku przeciętna cena za mieszkanie wynosiła ok. 370 tys. zł. Według najnowszych danych, obecnie jest to jedynie nieco ponad 265 tys. zł, co daje najniższy wynik wśród szczecińskich dzielnic! Pozostałe dzielnice mają bardziej stabilne ceny, ich obecny trend (w przeciwieństwie do Prawobrzeża)  jest wzrostowy. Najwięcej najdroższych mieszkań można znaleźć w dzielnicy Zachód. W danych nie uwzględniono jednak metrażu mieszkań, jest to mediana ze wszystkich cen mieszkań w danej dzielnicy.

źródło: https://tabelaofert.pl/ceny-nieruchomosci/szczecin

 

Zmiana cen mieszkań w ciągu roku na kilku szczecińskich osiedlach przekroczyła nawet kilkanaście procent!

Największe odchylenia można zaobserwować w cenach mieszkań na osiedlach: Stołczyn, Bukowe-Klęskowo, Podjuchy, Międzyodrze-Wyspa Pucka, Zdroje oraz Łękno.

Obecna cena za metr kwadratowy na Stołczynie wynosi 4 168 zł, a jeszcze rok temu było to 3 446 zł. Jest to 21-procentowy wzrost. W ciągu ostatniego roku największe obniżenie cen zaobserwowano na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica (4%).

Natomiast najbardziej stabilne są ceny mieszkań w Szczecinie są na osiedlach: Nowe Miasto, Pomorzany i Kijewo. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny utrzymują się tam na relatywnie stabilnym poziomie.